Психологічна підготовка

2-1

КОМПАНІЯ ГЛОБАЛ ТРАНС КОНСАЛТІНГ ПРОПОНУЄ

 1. Введення на підприємстві системи психологічного вивчення відібраного персоналу на відповідність відкритим вакансіям, оновлення персоналу та створення кадрового резерву. Для підприємства здійснюється підбір оптимального кейсу тестових методик та створення гнучкої і нескладної тестування персоналу під час первинної бесіди у відділ кадрів. Технічна робота з тестування персоналу проводиться визначеною на підприємстві особою, зазвичай помічником начальника відділу кадрів. Розрахунковий час тестування однієї людини складає 20-35 хвилин.
 2. Проведення віддаленої обробки матеріалів психологічного тестування відібраних кандидатів на вакантні посади. Уся аналітична обробка тестових матеріалів здійснюється вручну професійними психологами, щр дозволяє уникнути шаблонності у результатах, та диференціювати відібраний персонал за категоріями кваліфікованості і складності професійної діяльності. Рекомендації з психологічного висновку готуються протягом 1-3 робочих днів. За гострої необхідності
 3. Проведення дистанційної обробки матеріалів психологічного тестування подбираемого персоналу, підготовка психологічного ув’язнення і рекомендацій щодо приймання на роботу проводиться психологом компанії протягом 1-3 робочих днів. При гострій необхідності можлива підготовка висновку протягом 1-3 годин. Висновок на протестований персонал готується на кожного індивідуально в обсязі 1-2 друкованих сторінок. Згідно встановлених внутрішніх критеріїв математичної і статистичної обробки, проводиться кількісний та якісний аналіз отриманих результатів. Вся обробка проводиться тільки вручну, машинні варіанти обробки тестів не передбачені через їх низьку варіативності. Для зручності керівника підприємства в прийнятті рішення щодо прийому кандидата на роботу психологом в ув’язненні даються відповідні рекомендації з розрахунком відповідності кандидата займаної вакансії. Це зручно для подальшого супроводу і ведення відбракування не якісне персоналу.
 4. Основними (загальними) показниками, які використовуються компанією «Глобал Транс Консалтинг» для визначення психологічного якості подбираемого персоналу:
  • нервово-психічна стійкість;
  • наявність або відсутність психопатологий і залежностей;
  • рівень психічної напруги і потягу;
  • ступінь конфліктності;
  • стресостійкість і адаптивність для рухливих спеціальностей;
  • схильність до обережного поводження (для водіїв, висотників, електриків, і ін.)

  Деякі індивідуальні параметри психіки для сумісності з необхідною Вакан ией визначаються індивідуально за бажанням замовника.

 5. У деяких випадках, при побори директорів і їхніх заступників, ТОП-менеджерів, програмістів можлива поглиблена процедура тестування психологом компанії з індивідуальним підбором тестових методик.

 6. Для високої ефективності тестових процедур (психометрії) використовуються найбільш об’єктивні тести, які знижують можливості свідомого обману і підвищують достовірність одержуваного результату. Серед критеріїв для аналізу психіки кандидата використовується: почерк, підпис, картина потягу, різного роду проекції, профіль особистості, що дозволяє досягати якісного результату у визначенні психологічного відповідності кандидата відкриту вакансію.

Психологічна підготовка водіїв, інших категорій персоналу транспортних (логістичних) компаній  представляє собою проведення тренінгових та ідеомоторних занять як із початківцями, так із професійно підготовленим персоналом для формування впевненості в собі, усунення страхів і небезпек, формування відчуття техніки, людей та навколишніх предметів тощо

Психологічна підготовка може бути
 • цільова для формування певного набору рефлексів, автоматизмів, навичок поведінкових реакцій та рухів;
 • ідеомоторне навчання найбільш типовим руховим стереотипам;
 • спеціальна для розвитку просторового уявлення, пришвидшення зорової рефлексії та рухової моторики рук;
 • образного запам’ятовування дороги; автоматичної поведінки в аварійних ситуаціях, коли рахунок йде на долі секунди, тренування в стилі візуалізаційного навчання;
 • загальна для формування найбільш оптимального набору необхідних водієві психологічних стереотипів поведінки, комунікативних навичок у спілкуванні із контролюючими і правоохоронними органами, клієнтами тощо.

Психологічна  підготовка проводиться індивідуально для водія, або для малої групи. Для визначення особливостей підготовки проводиться попереднє тестування психіки, рефлексії, зору, синхронності і координації рухів задіяної особи. На основі тестування проводиться розробка індивідуальної програми підготовки, що дозволяє водієві опанувати психологічними навичками безаварійного водіння автомобіля.

Проводять психологічну підготовку професійні психологи компанії.

Психологічна підготовка проводиться із різними категоріями персоналу транспортних компаній, це можуть бути стюардеси, водії автобусів або потягів, капітани чи персонал суден тощо. На замовлення транспортного підприємства, психологи нашої компанії проводять вивчення обумовленої проблеми та складають необхідну комерційну пропозицію. Доступ на підприємство здійснюється за згодою замовника. Вивчення, аналіз проблематики і складання програми психологічної підготовки проводиться протягом робочого тижня

Психологічна підготовка передбачає розвиток специфічних та загальних здібностей особистості виконувати ту чи іншу водійську, диспетчерську та операторську роботу:

 • розвиток пам’яті, об’ємної і просторової уяви, швидкості мислення;
 • формування дієвих автоматизмів, що скорочують швидкість реакції персоналу в кризових та аварійних ситуаціях, виключаючи процес мислення;
 • пришвидшення рефлекторних реакцій для очей та рук, пришвидшення рефлексії у прийнятті рішень;
 • синхронізація рухів та рефлекторних актів, синтез автоматизованих навичок та ускладнених дій в ситуаціях підвищеної небезпеки;

Психологічне супроводження комерційної діяльності – цілеспрямована психологічна діяльність із забезпечення потреб бізнесу у психологічному тестуванні відібраного персоналу, психометрія трудових колективів, психодіагностика виробничих стосунків та налагодження комунікації, навчання психологічним технікам різні категорії персоналу задля підвищення їх ефективності, проведення психотерапії, консультування тощо.

Психологічне супроводження в своїй основі здійснюється у наступних заходах:

 • Участь психолога у складних переговорах для виявлення закритих позицій, брехні, недобросовісності, прихованих задумів тощо
 • Проведення психологічних тренінгів та занять із персоналом;
 • Проведення індивідуальних занять із ВІП персоналом із навчання складним психотехнікам впливу на інших людей, технікам психологічному захисту, інтуїтивним технікам, мовленевим технікам, трасовим технікам, гіпнотичним технікам тощо.
 • Психологічний арбітраж всередині організації у складних конфліктних ситуаціях, розведення конфліктуючих сторін, забезпечення висновків та рішень по конфліктним ситуаціям;
 • Проведення індивідуальної психотерапії та психологічної реабілітаціїдля співробітників, які важливі для бізнесу.

Психологічне супроводження здійснюється психологами нашої компанії в потрібних обсягах.

Професійний психологічний відбір персоналу проводиться у віддаленому режимі чи персонально психологом компанії в залежності від складності замовлення та відповідальності перед замовником за результати вивчення особистості. Психологічне тестування кандидатів дає можливість підібрати найбільш адаптований, психологічно придатний персонал, який зможе працювати достатньо ефективно з перших же днів прийняття на роботу. Психологічне вивчення дозволяє відсіяти психологічно нікчемних кандидатів на вакантні посади, чим збереже для компанії гроші, які б були витрачені на непридатну до кваліфікованої праці особу.

Участь компанії у відборі персоналу зазвичай є віддаленою. За договірних умов для  замовника на комерційному підприємстві проводиться розгортання системи професійного психологічного вивчення та відбору персоналу на вакантні посади.

ДОЦІЛЬНІСТЬ

Створення системи психологічного підбору персоналу буде обґрунтованим для великих підприємств, підприємств з розгалуженою мережею філій, підприємств з великою динамікою руху персоналу і підприємств з високими транспортними ріскамі.

Враховуючи потреби бізнесу в стабілізації кадрового ресурсу, підвищення ефективності роботи, зниження аварійності і промислового травматизму система психологічного підбору персоналу доцільна і комерційно вигідна.